Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 videoSzach, mat i pierwszy puchar BYSTROVIA CUP 2013 zdobyty.
      16 lutego w Domu Kultury w Bystrowicach - ponownie po latach - odby si Turniej Szachowy „BYSTROVIA CUP 2013” nad którym Honorowy Patronat obj掖 Marsza貫k Województwa Podkarpackiego dr Miros豉w Karapyta, jednocze郾ie funduj帷 okaza貫 puchary.
   Do zawodów zg這si這 si wielu znamienitych zawodników z Przemy郵a, Przeworska, Rudnika n/ Sanem, Ka鎍zugi oraz Markowej w tym posiadaj帷ych normy szachowe „kandydata do mistrzostwa kraju” (jedna z najwy窺zych norm wg przepisów PZSzach.), jak te zawodnicy z s御iedniej Ukrainy tym samym nadaj帷 turniejowi rang mi璠zynarodow.
Gospodarzy w „królewskiej grze” jak bez w徠pienia s szachy reprezentowali Dariusz, Ireneusz, Mariusz, Mateusz i Tomasz Lachowie zwi您ani rodzinnie z Bystrowicami. Ponadto swoj reprezentacj wystawi造 inne miejscowo軼i naszej gminy tj. W璕ierka, któr reprezentowa ks. Stanis豉w B彗 – proboszcz tamt. Parafii, Wola W璕ierska, któr reprezentowali Pawe, Jakub i Karol Wojdy豉 oraz Chorzów, który reprezentowali Eugeniusz Malec i Piotr Blajer.

Zawody by造 rozgrywane w trzech grupach wiekowych tj. juniorów m這dszych (r. 2001 i m這dsi), juniorów starszych (r 1998 – 2000) oraz w kategorii „open”.
Wysoki poziom umiej皻no軼i szachowych zawodników widoczny by ju w pierwszych partiach, ale by to przedsmak przed decyduj帷ymi rundami, a wyniki niektórych wr璚z zdumiewa造 kibiców obserwuj帷ych zawody, albowiem niejednokrotnie ko鎍zy造 si zwyci瘰twami teoretycznie s豉bszych zawodników.

Do ostatnich sekund trudno by這 wytypowa wygranych we wszystkich kategoriach, gdy wyrównany poziom i taka sama liczba zdobytych punktów przez zawodników z czo這wych miejsc nie pozwoli造 na wcze郾iejsze wy這nienie zwyci瞛cy.

Po ostatniej 9 rundzie poznali鄉y pierwszego zdobywc tytu逝 Mistrza „BYSTROVIA CUP 2013”, którym zosta Marcin Muc z Przemy郵a uzyskuj帷 7,5 pkt (z 9 partii), natomiast Wicemistrzostwo wywalczy w decyduj帷ym starciu zawodnik gospodarzy Ireneusz Lach uzyskuj帷 7 pkt. , kolejne miejsce w turnieju przypad這 zawodnikowi z Przeworska Tomaszowi Kojderowi, który równie zdoby 7 pkt. lecz w bezpo鈔ednim pojedynku uleg w豉郾ie Ireneuszowi Lachowi tym samym plasuj帷 si na 3 lokacie.

W grupie „juniorów starszych” pierwsze miejsce wywalczy豉 Anna Trybowska, drugie miejsce zaj窸a Barbara Trybowska obie zawodniczki z KSz z Rudnika n/Sanem, natomiast trzecie miejsce zdoby Wiktor Kielar z Przeworska.

W klasyfikacji „juniorów m這dszych” pierwsze miejsce zdoby Micha Mazur , drugie miejsce Bart這miej Szel庵 obaj z Przemy郵a, trzecie miejsce uzyska Miko豉j Z這tek z KSz Rudnik n/Sanem.

Nale篡 zaznaczy, i trzech zawodników nie posiadaj帷y 瘸dnych norm szachowych przed rozpocz璚iem turnieju, dzi瘯i dobrej postawie i umiej皻no軼iom gry wywalczy這 wysokie III kategorie szachowe, a byli nimi Mariusz Lach z Bystrowic, Piotr Blajer z Chorzowa oraz Mateusz Tytu豉 z Przeworska.

Nagrody w turnieju ufundowali Pos這wie Mieczys豉w Kasprzak i Mieczys豉w Golba, Gmina Ro德ienica oraz organizator, które to zosta造 wr璚zone podczas ceremonii dekoracji zawodników przez zaproszonych go軼i, czyli Pos豉 na Sejm RP Mieczys豉wa Golb, Sekretarza Gminy Ro德ienica Franciszka Liszk oraz przedstawicielk gospodarzy, Radn Bystrowic Janin Krasiczy雟k.

Jak zgodnie twierdzili uczestnicy, turniej sta na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co bez w徠pienia by這 tak瞠 du膨 zas逝g S璠ziego Klasy Mi璠zynarodowej Podkarpackiego Zwi您ku Szachowego p. Mariana Bysiewicza, który po raz kolejny swoj przesympatyczn postaw potrafi 豉godzi emocje jakie towarzyszy造 zawodnikom podczas rozgrywek.

So貫ctwo Bystrowice w tym organizator, sk豉da gor帷e podzi瘯owanie uczestnikom turnieju, jak te Marsza趾owi Województwa Podkarpackiego dr Miros豉wowi Karapyta, Pos這m Mieczys豉wowi Golbie oraz Mieczys豉wowi Kasprzakowi, Sekretarzowi Gminy Ro德ienica Franciszkowi Liszce oraz kibicom, jednocze郾ie zapraszamy na kolejny „BYSTROVIA CUP” ju za rok.

Szczegó這wa klasyfikacja na stronie internetowej s璠ziego gównego link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_5242/index.html


Tekst i foto:
Wojciech Bulanowski.

>>FOTORELACJA<<
 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Top of Page