Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 videoUroczysto嗆 ods這ni璚ia tablicy pami徠kowej
      W poniedzia貫k 14 listopada br. spo貫czno嗆 naszej gminy mia豉 mo磧iwo嗆 uczestniczy w niezwyk貫j uroczysto軼i jak by這 ods這ni璚ie tablicy pami徠kowej 酥. gen. dywizji Kazimierza Gilarskiego - Dowódcy Garnizonu Warszawa, który zgin掖 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smole雟kiej oraz uczczenie 93 rocznicy odzyskania niepodleg這軼i przez Polsk.
     Rang uroczysto軼i podnie郵i swoj obecno軼i zaproszeni go軼ie; cz這nkowie Rodziny tragicznie zmar貫go gen. dyw. K. Gilarskiego: 穎na Maria, dzieci: Katarzyna i Piotr z ma鹵onk, brat oraz siostra Pana Genera豉 z rodzinami, Dowódca Garnizonu Warszawa i jednocze郾ie przyjaciel - gen. bryg. Wies豉w Grudzi雟ki, któremu towarzyszyli: p趾 Adam Wronecki - zast瘼ca DGW, p趾 Andrzej Drozd - Szef Oddzia逝 Spraw Reprezentacyjnych DGW oraz ks. p趾 Jan Domian - kapelan Ordynariatu Polowego WP. W豉dze samorz康owe Podkarpacia reprezentowa Marsza貫k Województwa Podkarpackiego - dr Miros豉w Karapyta.
     W uroczysto軼i wzi瘭i tak瞠 udzia przedstawiciele Posów na Sejm RP Mieczys豉wa Golby i Mieczys豉wa Kasprzaka. Licznie reprezentowane by造 w豉dze gminy Ro德ienica, dyrektorzy szkó, jednostki OSP z Chorzowa i Ro德ienicy z pocztami sztandarowymi, spo貫czno嗆 ZS w Ro德ienicy, mieszka鎍y gminy.
     Po mszy 鈍i皻ej w ko軼iele pw. Podwy窺zenia Krzy瘸 安. w Ro德ienicy, wszyscy jej uczestnicy przeszli do budynku ZS w Ro德ienicy, gdzie ods這ni璚ia tablicy pami徠kowej 酥. gen. dywizji Kazimierza Gilarskiego dokona豉 Pani Maria Gilarska, której towarzyszyli gen. bryg. W. Grudzi雟ki, Wójt Gminy Ro德ienica T. Kotli雟ki oraz Dyrektor ZS w Ro德ienicy pani E. Rusinko.
      Po z這瞠niu kwiatów pod tablic, uczestnicy uroczysto軼i mogli obejrze pami徠ki po 酥. Naszym Generale, które przekaza豉 pani Maria.
Ostatnim punktem programu poniedzia趾owych uroczysto軼i by patriotyczny program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespo逝 Szkó w Ro德ienicy, który dostarczy wielu wzrusze.
 
Galeria
Ma貫 zdj璚ia

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Odwiedza nas 1 go嗆
Top of Page