Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoKlub Senior+ już otwarty
 W piątek 3 stycznia 2020 r o godz. 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Gminie Roźwienica klubu „Senior+”. Symbolem otwarcia było przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Pana Tomasza Kotlińskiego, Skarbnika Gminy Panią Małgorzatę Gil, Kierownika GOPS Panią Zofię Kaciuba oraz przedstawiciela seniorów Panią Józefę Wajda.W piątek 3 stycznia 2020 r o godz. 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Gminie Roźwienica klubu „Senior+”. Symbolem otwarcia było przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Pana Tomasza Kotlińskiego, Skarbnika Gminy Panią Małgorzatę Gil, Kierownika GOPS Panią Zofię Kaciuba oraz przedstawiciela seniorów Panią Józefę Wajda.
Nowa placówka jest odpowiedzią gminy Roźwienica na rosnące potrzeby seniorów. Głównym celem było stworzenie osobom starszym miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których będą mogli spędzać ciekawie czas, zaspokoić potrzeby edukacyjne, kulturalne.

„…Będziemy słuchać potrzeb i oczekiwań seniorów. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi instytucjami i organizacjami, by jak najlepiej realizować zamierzone i wyznaczone cele…” – powiedziała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Roźwienicy.

Pani Zofia Kaciuba przywitała serdecznie wszystkich zebranych, a następnie przybliżyła cele i zadania Klubu „Senior+”. Opowiedziała historię powstania Klubu od pomysłu do realizacji. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019 - Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior +” Moduł I. Całkowity koszt zadania wyniósł 114 578,00 zł. Gmina na jego realizację otrzymała dotację przyznaną z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 90 864,00 zł, przy wkładzie własnym 23 714,00 zł.

Następnie przemówienie wygłosił Wójt Gminy Roźwienica Pan Tomasz Kotliński - dziękując wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania. Życzył seniorom miłych i owocnych chwil w Klubie.

Głos zabrała także Pani Natalia Podpinka, opiekun Klubu Senior +, która zapraszała seniorów na różnego rodzaju zajęcia i spotkania, zapewniając domową, rodzinną atmosferę oraz wiele pozytywnych wrażeń.

Pomieszczenia, w których mieści się Klub Senior + zostały poświęcone przez księdza proboszcza Pana Mirosława Mateję.
Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, a Wójt Gminy Roźwienica Pan Tomasz Kotliński i Skarbnik Pani Małgorzata Gil podzielili tort.
Oficjalne uroczystości dobiegły końca. Nadszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń i rozmowy towarzyskie.
W imieniu roźwienickich seniorów jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli i przyczynili się do powstania tej placówki.

Klub będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach ustalanych przez seniorów. Telefon kontaktowy: 537 366 764

Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy!


 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Top of Page