Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Petycje
Koordynator dostępności
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoWspólnie przeżyli pół wieku
 W niedzielę, 27 października w Roźwienicy odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom mieszkającym na terenie Naszej Gminy. W spotkaniu udział wzięło 5 z 10 par, które zawarły związek małżeński w 1968 i 1969 roku, oraz rodziny Jubilatów.

Wręczenie medali parom, które obchodzą Złote Gody, to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość. Nie inaczej było i w tym roku. Gospodarz niedzielnego spotkania Tomasz Kotliński, Wójt Gminy Roźwienica oraz Ewa Chmiel, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Roźwienicy złożyli odznaczonym parom gratulacje długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego, życząc kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i radości.

Wśród par odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, znaleźli się:
Krystyna i Franciszek Wojdyła, Zdzisława i Władysław Wójcik, Zofia i Eugeniusz Bąk, Maria i Mieczysław Cycak, Kazimiera i Bronisław Cycak, Stanisława i Jan Janusz, Janina i Antoni Lis, Halina i Józef Winiarz, Stanisława i Stanisław Wojciechowski oraz Wanda i Julian Zygmunt.

Warto przypomnieć, że medal za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymują małżonkowie, którzy przeżyli 50 lat w jednym związku małżeńskim. Zainicjowaniem procedury nadania mieszkającym w Gminie Roźwienica jubilatom, medali za długoletnie pożycie małżeńskie jest zawiadomienie o jubileuszu Wójta Gminy Roźwienica za pośrednictwem Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Roźwienicy.

Zgłoszenia jubileuszu mogą dokonać jubilaci lub członkowie ich rodzin za zgodą jubilatów. Wniosek o nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie przedstawia się nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jeżeli rocznica ta przypada w styczniu lub lutym danego roku, wnioski można przedstawić począwszy od dnia 1 listopada roku poprzedzającego.

Informacje dotyczące jubilatów i daty zawarcia małżeństwa zostaną przekazane do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, celem sporządzenia przez Wojewodę Podkarpackiego wniosku o nadani
e jubilatom medalu za długoletnie pożycie małżeńskie i przekazanie go do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura jest dość długa i trwa około 6 - 7 miesięcy. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego w Roźwienicy pok. nr 9 lub dzwoniąc pod nr tel. 16 622 58 22 wew. 24.

>>GALERIA<<

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page