Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoDożynki Gminne Węgierka 2019
 Dziękujący za pomyślne plony rolnicy z terenu Gminy Roźwienica spotkali się w tym roku w miejscowości Węgierka. Tutaj, na stadionie sportowym w niedzielę, 25 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki. Uroczystość rozpoczęła Msza św. polowa poprzedzona przybyciem korowodów dożynkowych z wszystkich miejscowości Gminy.

Wspólna modlitwa poświęcona została intencji rolników oraz w podziękowaniu za zebrany plon, a ks. Jacek Dżoń, proboszcz parafii Tyniowice, podkreślał w homilii, że mimo rozwoju rolnictwa, wielu nowoczesnym maszynom używanych dziś w gospodarstwach, praca rolnika nadal jest ciężka i czasochłonna. Kapłan przypominał również, że do obfitych plonów poza poświęceniem rolników potrzebna jest też pomoc Boga.

We Mszy św. uczestniczyli także ks. Mariusz Marciniec kustosz parafii w Tuligłowach oraz ks. Wiesław Sztucki, proboszcz parafii w Węgierce. Piękną oprawę muzyczna mszy św. zapewnili nam Pan Ryszard Kłak, Dagmara Moskwa oraz Gminna Orkiestra Dęta z Rokietnicy.

Po przywitaniu zebranych przez Wójta Gminy Roźwienica – Tomasza Kotlińskiego rozpoczął się obrzęd dożynkowy.

Wójt, jako gospodarz Gminy przyjął symboliczny bochen chleba od starostów dożynek, którymi byli: Maria Lizak – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Węgierce oraz Sołtys miejscowości Artur Baran. Dziękując rolnikom za trud i ciężką pracę Wójt podkreślał, jak ważne w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo i odpowiedzialność w stosowaniu chemicznych środków ochrony roślin.

Rolnikom dziękowali także zaproszeni goście, m.in.: Mieczysław Kasprzak, Poseł na Sejm RP oraz Stanisław Kłopot, kierownik jarosławskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a zarazem Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego.

Konferansjerem, prowadzącym dożynki, był niezastąpiony Krzysztof Sas od zeszłego roku Radny Rady Powiatu Jarosławskiego, a zarazem wieloletni Sołtys Tyniowic.

Na dożynkowej scenie zaprezentowała się nie tylko orkiestra dęta z Rokietnicy, ale także Zespół Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic, Zespół Pieśni i Tańca „Rokicianka” z Rokietnicy, Kapela „Misie” z Husowa. Nie zabrakło również występów najmłodszych, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej z Węgierki oraz zespół taneczny „Bystrolinki” z Bystrowic.

Niezawodne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z jak co roku przybyły z pięknie przystrojonymi domkami, w których królowały pyszności do zjedzenia i wypicia. Potrawy na ciepło i zimno, słodko, słono i ostro, tradycyjne i trochę unowocześnione czekały na degustatorów. Znalazło się też „co nieco” na niestrawności.

Natomiast Sołtysi i Radni mieli okazję popisać się w uwielbianej przez wszystkich konkurencji dojenia krowy. Najlepszym okazał się Sylwester Baran sołtys z Bystrowic, a za nim uplasowali się: Rafał Jagiełka sołtys z Czudowic, Damian Prasoł sołtys z Więckowic, Artur Baran sołtys z Węgierki, Edward Tyka Radny Gminy Roźwienica z Cząstkowic.

Dożynki były również okazją do rozstrzygnięcia dziesiątej edycji corocznego konkursu „Estetyczna i bezpieczna zagroda wiejska w gminie Roźwienica”, którego organizatorami są: Urząd Gminy Roźwienica oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu.

W tym roku laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Wiesław Kochanowicz z Woli Węgierskiej (22 punkty);
II miejsce – Agnieszka i Rafał Kowalscy z Więckowic (21 punktów);
III miejsce (ex aequo) – Stanisława Tuleja z Węgierki oraz Ewa Wielgos z Woli Roźwienickiej (po 18 punktów);
IV miejsce – Pani Katarzyna Bielec z Woli Roźwienickiej (16 punktów).

>>FOTORELACJA<<
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page