Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 video安i皻o Szko造 Podstawowej w Rudo這wicach
 7 maja przypada rocznica urodzin gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego, a tak瞠 鈍i皻o naszej szko造, do którego uczniowie i nauczyciele przygotowywali si od d逝窺zego ju czasu. Pani Katarzyna Socha opracowa豉 scenariusz oraz nastrojow opraw muzyczn , panie Alina Jandu豉 i Maria S瘯 czuwa造 nad prawid這wym przebiegiem prób oraz odpowiedni gr aktorsk uczniów, natomiast pani Anna Korneluk do perfekcji opracowa豉 z trzecioklasistami piosenk, któr maluchy nie tylko za酥iewa造, ale te zainscenizowa造 w odpowiednich strojach z akcesoriami 穎軟ierskimi.

Dekoracj oraz zaproszenia zaprojektowa造 i wykona造 panie Agnieszka Cu篡tek i Katarzyna Socha. Do toku prac w陰czy造 si panie z Rady Rodziców: Agnieszka Trojanowska, Bernadeta Gilarska, Anna Ziobrowska, Gra篡na Nawojska.

Spo貫czno嗆 nasza postanowi豉 zaprezentowa szko喚 z jak najlepszej strony przed zaproszonymi go嗆mi: gen. bryg. panem Robertem G陰bem, obecnie pe軟i帷ym funkcj Komendanta Garnizonu Warszawa, który specjalnie przyby ze stolicy, aby spotka si z uczniami i pracownikami naszej szko造 . Go軼ili鄉y te rodzin naszego patrona : 穎n-pani Mari Gilarsk, brata pana Andrzeja Gilarskiego, m篹a siostry pana Tadeusza Majewskiego. Przyby造 te w豉dze gminne i samorz康owe : sekretarz gminy pan Franciszek Liszka, inspektor o鈍iaty pan Tadeusz Gwó寮, so速ys wsi Rudo這wice pan Józef Kud, radny pan Tomasz Da鎍zura, przewodnicz帷a gminnej komisji ds. o鈍iaty pani Janina Krasiczy雟ka, emerytowani pracownicy szko造: panie Danuta Zygmunt, Maria Hala. Licznie przybyli kole瘸nki i koledzy genera豉 Kazimierza Gilarskiego z rocznika 1955, przedstawiciele organizacji: Komendant OSP pan Henryk Siciarz, Przewodnicz帷a KGW pani Maria Gilarska, Pani Irena Krupa.

Uroczysto嗆 rozpocz窸a si od wizyty w szkole gen. brygady pana Roberta G陰ba, pani Marii Gilarskiej i pana Tadeusza Majewskiego. Po powitaniu przez dyrektora i grono nauczycielskie go軼i nast徙i這 otwarcie Szkolnej Izby Pami璚i po鈍i璚onej naszemu patronowi. Wst璕 przeci瘭i pani Maria Gilarska oraz gen. bryg. Robert G陰b, po czym nasi go軼ie razem z dyrektorem panem Mariuszem Baranem z這篡li wi您ank i zapalili znicze pod tablic upami皻niaj帷 gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego i razem z uczniami udali si do Ko軼io豉 Parafialnego pw. 鈍. Miko豉ja Biskupa.

Podczas uroczystej mszy proboszcz ks. Miros豉w Mateja w swojej homilii ukaza wi瞛i 陰cz帷e patrona szko造 z rodzinn wsi i szko陰 , jak te rol , jak pe軟i wiara w kszta速owaniu osobowo軼i ka盥ego m這dego cz這wieka.

Po zako鎍zonym nabo瞠雟twie s這wa do zebranych uczniów skierowa gen. bryg. pan Robert G陰b. W sposób sugestywny zach璚i uczniów do zdobywania wykszta販enia, które daje: nie tylko wiedz, ale te wiar i pewno嗆 siebie, obycie, a tak瞠 to, 瞠 cz這wiek wykszta販ony nie zajmuje ostatniej 豉wki, bo si wstydzi swojej niewiedzy, ale siada w pierwszej, aby pochwali si swoimi umiej皻no軼iami. Krótk, ale przekonuj帷 wypowied zgromadzeni przyj瘭i gromkimi brawami. Niestety, obowi您ki s逝瘺owe wezwa造 pana genera豉 do powrotu do stolicy.

Pozostali uczestnicy udali si do WDK, na dalszy ci庵 uroczystych obchodów. Rozpocz掖 je pan dyrektor, który w swoim przemówieniu powita zebranych i podzi瘯owa wszystkim , którzy zapisali swoj prac 170- letni histori naszej szko造 uwie鎍zon nadaniem jej imienia oraz pierwszym 鈍i皻em. Podkre郵i rang absolwentów, do których nale瘸 patron szko造, w kszta速owaniu dziejów placówki oraz naszej miejscowo軼i.

Dope軟ieniem obchodów by豉 cz窷 artystyczna, w której zaprezentowali si uczniowie najstarszych klas . Nawi您ali do wydarze historycznych z 1791 r. – ustanowienia Konstytucji 3 Maja, aby za spraw reporterskich relacji TVN 24 przenie嗆 si do Rudo這wic na uroczysto嗆 nadania imienia szkole, zaprezentowa sylwetk patrona szko造 gen. Kazimierza Gilarskiego i jego wojskow karier. Zarówno koncepcja reporterskiego po陰czenia przesz這軼i z aktualnymi wydarzeniami , jak mistrzowska jej realizacja przez m這dych aktorów przypad豉 do gustu publiczno軼i, która gromkimi brawami przyj窸a przedstawienie i nie szcz璠zi豉 twórcom pochwa. Za trud w這穎ny w przygotowanie uroczysto軼i zwi您anych ze 鈍i皻em szko造 podzi瘯owa豉 pani wizytator Ewa Jakubas.

Uroczysto軼i zako鎍zy造 si z這瞠niem przez uczniów wi您anek kwiatów pod D瑿em Kazimierzem i obeliskiem po鈍i璚onym kapitanowi W豉dys豉wowi Gaw這wi oraz zwiedzaniem Szkolnej Izby Pami璚i po鈍i璚onej naszemu patronowi.

Pierwsze 鈍i皻o szko造 obfituj帷e w ró積orodne atrakcje oraz pe軟e refleksji i wzrusze pozostanie na d逝go w naszych wspomnieniach.

廝ód這 tekstowe:  http://sprudolowice.szkolnastrona.pl

>>GALERIA<<

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Top of Page