Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Petycje
Koordynator dostępności
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały video100 lat Niepodległej
 Przypadające na 11 listopada upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości to jedna z najważniejszych dat we współczesnej Polsce. Wyjątkowości tegorocznym obchodom dodawał fakt, że była to okrągła, 100. rocznica wydarzeń, które pozwoliły nam żyć w wolnym, niezależnym kraju.

Z tej okazji w całej Polsce odbywały się uroczystości rocznicowe. Te zorganizowane w Gminie Roźwienica rozpoczęły się już w czwartek, 8 listopada. W budynku dawnej szkoły zebrali się mieszkańcy, aby podziwiać konkurs pieśni patriotycznych najmłodszych. Wśród uczestników znaleźli się wychowankowie przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy. Najmłodszym uczestnikiem konkursu był 3-letni Krystian Maciałek, mieszkający w Roźwienicy.

Więckowice
W sobotę, 10 listopada obchody Święta Niepodległości przeniosły się do Więckowic. Tutaj nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej mieszkańców miejscowości poległych w walkach o niepodległość, która ufundowana została przez społeczność najmniejszej miejscowości w Gminie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą odprawił ks. Mariusza Marcińca, proboszcza parafii Tuligłowy. Po nabożeństwie zebrani przenieśli się na plac przy budynku Wiejskiego Domu Kultury, gdzie stanęła pamiątkowa tablica. Jej odsłonięcia dokonał gospodarz Gminy, Wójt – Tomasz Kotliński oraz krewni osób poległych w walkach niepodległościowych. Następnie uczniowie z Więckowic (uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Tyniowicach) w artystycznej inscenizacji przypomnieli wydarzenia sprzed 100 lat.
O przebieg całej uroczystości dbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach.

Cząstkowice
Biało-czerwone balony wypuszczone w powietrze były kulminacją obchodów Święta Niepodległości w Cząstkowicach. Mieszkańcy tej miejscowości mieli również możliwość uczestniczenia w historycznym wydarzeniu tej miejscowości. Tuż przy budynku WDK zakopana została kapsuła czasu. Uczestnicy święta obejrzeli patriotyczny występ przygotowano przez uczniów tamtejszej szkoły, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury.

Roźwienica
Zgodnie z 10-letnią tradycją na obchody Święta Niepodległości mieszkańców Gminy Roźwienica zaprosiła Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich z Roźwienicy oraz Wójt Gminy Roźwienica, Tomasz Kotliński.
Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Roźwienicy odprawiona przez ks. Piotra Krzysika w intencji wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za wolność Ojczyzny.
Podczas dalszej części uroczystości, która odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Roźwienicy, której Dyrektor - Elżbieta Rusinko podkreślała, jak ważna jest jedność, która jest konieczna dla niepodległości. Wójt Gminy Tomasz Kotliński, nawiązując do słów Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypominał że wolność nie jest dana na zawsze, a naszym obowiązkiem jest wspólne działanie dla jej utrzymania.
Uroczystość dopełnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły oraz złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej walki o Lwów w 1918 r.

>>zdjęcia już wkrótce<<
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page