Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 videoNadanie sztandaru Szkole w Ro德ienicy

13 pa寮ziernika 2018 roku w naszej szkole odby豉 si niezwykle wa積a uroczysto嗆, do której przygotowywali鄉y si przez kilka ostatnich miesi璚y – nadanie nowego sztandaru.


W uroczysto軼i uczestniczyli: dyrekcja szko造, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni, rodzice, absolwenci, a tak瞠 Mieczys豉w Kasprzak Pose na Sejm RP, Pani Bernadeta Jasi雟ka – kierownik Oddzia逝 Jako軼i i Zarz康zania Edukacj w Przemy郵u (reprezentuj帷a Podkarpackiego Kuratora O鈍iaty), w豉dze gminy Ro德ienica na czele z Wójtem – panem in. Tomaszem Kotli雟kim oraz przewodnicz帷ym Rady Gminy – panem Zbigniewem Lizakiem, radni i so速ysi. Swoj obecno軼i zaszczycili nas tak瞠 dyrektorzy i wicedyrektorzy s御iednich szkó podstawowych oraz szkó nosz帷ych imi Orl徠 Lwowskich z Rzeszowa i Rudnika n/Sanem.

W鈔ód zaproszonych go軼i byli tak瞠 przedstawiciele Jaros豉wskiego Oddzia逝 Towarzystwa Mi這郾ików Lwowa i Kresów Po逝dniowo – Wschodnich oraz Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Ro德ienica.

S逝瘺y mundurowe reprezentowali: asp. sztab. Wojciech Mik豉sz – Komendant Posterunku Policji w Pruchniku, m. bryg. Bogdan Ochab – reprezentuj帷y Powiatowego Komendanta Sta篡 Po瘸rnej w Jaros豉wiu oraz Bogdan Dachnowicz – Komendant OSP w Ro德ienicy.

W uroczysto軼i uczestniczyli tak瞠 sponsorzy i darczy鎍y oraz przedstawiciele kó 這wieckich, z którymi nasza szko豉 wspó逍racuje.

Szczególnym go軼iem by豉 Pani Alicja Przestalska – prawnuczka bohaterskiego obro鎍y Lwowa z 1918 roku, która przyby豉 z Wroc豉wia, gdzie mieszka i pracuje.

Uroczysto嗆 rozpocz窸a si o godz. 15.00 Msz 安. w ko軼iele parafialnym w Ro德ienicy, któr odprawi ksi康z dziekan Piotr Kandefer w asy軼ie ks. Miros豉wa Matei, ks. Jacka D穎nia i ks. Mariusza Marci鎍a. W trakcie mszy zosta po鈍i璚ony sztandar.

Po zako鎍zeniu nabo瞠雟twa wszyscy uczestnicy uroczysto軼i udali si do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odby豉 si cz窷 oficjalna. Rozpocz窸a si ona od od酥iewania hymnu pa雟twowego i wprowadzenia zaproszonych pocztów sztandarowych reprezentuj帷ych:
Szko喚 Podstawow nr 14 im. Orl徠 Lwowskich w Rzeszowie,
Szko喚 Podstawow im. Orl徠 w Rudniku n/Sanem
Szko喚 Podstawow im gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego w Rudo這wicach,
Szko喚 Podstawow im. Henryka Sienkiewicza w Tyniowicach,
Szko喚 Podstawow im. Marii Sk豉dowskiej- Curie w W璕ierce,
Szko喚 Podstawow im. 鈍. Stanis豉wa Kostki w Woli W璕ierskiej.

Po przywitaniu zgromadzonych go軼i, pani Dyrektor El瘺ieta Rusinko nawi您a豉 do historycznych wydarze sprzed 100 lat oraz waleczno軼i m這dych obro鎍ów polskiego Lwowa. Nast瘼nie Pani Bo瞠na Mazur odczyta豉 uchwa喚 Rady Gminy Ro德ienica o nadaniu naszej szkole sztandaru. W imieniu fundatora, pana dr. Piotra Mierzejewskiego, w豉軼iciela firmy Haft Artystyczny MM plus M, sztandar zosta przekazany przez przedstawicieli Rady Rodziców wójtowi, panu in. Tomaszowi Kotli雟kiemu. Nast瘼nie sztandar trafi w r璚e pani Dyrektor i uczniów, którzy dokonali jego prezentacji. Kolejnym punktem uroczysto軼i by這 郵ubowanie z這穎ne przez przedstawicieli braci uczniowskiej, wybranych z poszczególnych klas.

Pani Dyrektor El瘺ieta Rusinko ponownie zabra豉 glos, dzi瘯uj帷 fundatorowi sztandaru oraz wszystkim darczy鎍om, dzi瘯i którym mo磧iwe by這 zorganizowanie dzisiejszej uroczysto軼i. Nawi您uj帷 do homilii wyg這szonej podczas mszy 鈍. przez ks. Dziekana Piotra Kandefera, pani Dyrektor zapewni豉, 瞠 w swej pracy wszyscy nauczyciele i wychowawcy b璠 dok豉da wszelkich stara, by uczniowie naszej szko造 nie tylko zdobywali wiedz, rozwijali swe talenty i umiej皻no軼i, ale tak瞠 uczyli si w豉軼iwych postaw, takich jak: uczciwo嗆, pracowito嗆, patriotyzm, poszanowanie prawa i porz康ku konstytucyjnego.

G這s zabrali tak瞠 zaproszeni go軼ie:
Pan Tomasz Kotli雟ki- Wójt Gminy Ro德ienica,
Pan Mieczys豉w Kasprzak- Pose na Sejm RP,
Pan Marcin Malinowski- kierownik biura Senatora RP Mieczys豉wa Golby,
Pani Bernadeta Jasi雟ka- Przedstawicielka Podkarpackiego Kuratora O鈍iaty

Pan mgr Andrzej B豉 – Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Orl徠 w Rudniku n/Sanem.

Nast瘼nie zaproszeni go軼ie mogli wbi pami徠kowy gwó寮 w specjalnie przygotowan tablic, która zawi郾ie obok gabloty ze sztandarem.

Ostatnim puntem uroczysto軼i by bardzo wzruszaj帷y i stoj帷y na wysokim poziomie program artystyczny, w którym nasi uczniowie przedstawili sceny z walk o polsko嗆 Lwowa, przeplatane utworami muzycznymi (w wykonaniu naszej absolwentki – Dagmary Moskwy) i wierszami. Autorkami scenariusza s Panie: Anna Kubas i Iwona Stec. O opraw muzyczn zadbali Pa雟two Katarzyna i Piotra Socha. Wystrój sali gimnastycznej przygotowany zosta przez Panie: El瘺iet Sidorko, Barbar Wilk, Katarzyn Soch.

W holu szko造 zaproszeni go軼ie, uczniowie i nauczyciele mieli sposobno嗆 obejrzenia wystawy przedwojennych fotografii i kart pocztowych z Kresów, pochodz帷ych z kolekcji pana Tomasza Kuby Koz這wskiego z Domu Spotka z Histori w Warszawie. W holu szko造 wy這穎na zosta豉 tak瞠 Ksi璕a Pami徠kowa, do której obecni na uroczysto軼i go軼ie mogli si wpisywa.

 

Tekst & zdj璚ia sprozwienica.pl

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Top of Page