Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 videoNadanie imienia oraz sztandaru Szkole w Rudo這wicach

Posta Kazimierza Gilarskiego otoczona jest szacunkiem i pami璚i. Spo貫czno嗆 Szko造 Podstawowej w Rudo這wicach nie zapomina, 瞠 Genera, zas逝穎ny dla obronno軼i kraju urodzi si w豉郾ie w le膨cej w Naszej Gminie miejscowo軼i. Chc帷 uczci osob Genera豉 oraz upami皻ni jego postaw, jako wzór dla swoich uczniów spo貫czno嗆 szko造 zdecydowa豉 o przyj璚iu jego imienia.

Uroczysto軼i nadania imienia oraz sztandaru Szkole Podstawowej w Rudo這wicach odby造 si w pi徠ek, 28 wrze郾ia. Rozpocz窸a j Msza 鈍. odprawiona w ko軼iele parafialnym w Rudo這wicach, któr odprawili m.in. proboszcz parafii ks. Miros豉w Mateja oraz ks. bp Józef Michalik, który w homilii podkre郵a wyj徠kow postaw genera豉 Gilarskiego.

Nast瘼nie uroczysto軼i przenios造 si na teren Szko造 Podstawowej. Uwag zebranych przykuli spadochroniarze, którzy wyl康owali na szkolnym boisku.
Po od酥iewaniu hymnu pa雟twowego Jacek Zygmunt, radny Rady Gminy Ro德ienica odczyta uchwa喚 nadaj帷 sztandar oraz imi rudo這wickiej szkole. G這s zabra tak瞠 Mariusz Baran, dyrektor Szko造 Podstawowej w Rudo這wicach.

Pó幡iej nast徙i czas na przekazanie sztandaru i od酥iewanie hymnu szko造. Ods這ni皻o tak瞠 tablic pami徠kow. Ods這ni璚ia dokona豉 穎na Genera豉 – Maria wraz z jego rodze雟twem. Na pami徠k uroczysto軼i posadzony zosta d帳 pami璚i „Kazimierz”. Bliscy opowiedzieli o Kazimierzu Gilarskim, wspomnieniami podzielili si tak瞠 jego koledzy z dowództwa Wojska Polskiego.

Zebrani zaproszeni zostali do zwiedzenia izby pami璚i o generale Kazimierzu, a uczniowie szko造 przedstawili program artystyczny przygotowany na t uroczysto嗆. Kolejnym punktem programu by wyst瘼 Orkiestry Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
W uroczysto軼i, poza spo貫czno軼i szko造 oraz rodzin genera豉 Gilarskiego udzia wzi瘭i tak瞠 przedstawiciele W豉dz Gminy z Wójtem, Tomaszem Kotli雟kim oraz Zbigniewem Lizakiem, przewodnicz帷ym Rady Gminy Ro德ienica na czele; obecni byli tak瞠 przedstawiciele szkó z pozosta造ch miejscowo軼i oraz mieszka鎍y.
Uroczysto軼i nadania imienia szkole z Rudo這wic zbieg造 si z 170. rocznic jej powstania oraz 鈍i皻owan w ca造m kraju 100. rocznic odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i.

Kazimierz Gilarski urodzi si 7 maja 1955 r. w Rudo這wicach. Po uko鎍zeniu Wy窺zej Szko造 Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Ko軼iuszki we Wroc豉wiu skierowany zosta do zawodowej s逝瘺y wojskowej w Komendzie Garnizonu m. st. Warszawy na stanowisko dowódcy plutonu W latach 1980-1991 pe軟i kolejno funkcje - zast瘼cy dowódcy kompanii wart honorowych, pomocnika szefa wydzia逝 ds. uroczysto軼i i imprez wojskowych oraz starszego oficera wydzia逝 operacyjn.ego. W 1993 r. powierzono mu stanowisko zast瘼cy komendanta garnizonu. W latach 2001-2005 by szefem Oddzia逝 Spraw Reprezentacyjnych - zast瘼c komendanta garnizonu.
Jesieni 2005 r. zosta komendantem Garnizonu Warszawa. 11 listopada 2006 r. podczas uroczystych obchodów Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i, z r彗 prezydenta RP, zwierzchnika si zbrojnych Lecha Kaczy雟kiego otrzyma nominacj na stopie genera豉 brygady oraz wyznaczony zosta na stanowisko dowódcy Garnizonu Warszawa.

Dowódca Garnizonu Warszawa gen. dyw. Kazimierz Gilarski zgin掖 10 kwietnia 2010 r. By jedn z 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smole雟kiem.
O nadaniu Szkole Podstawowej w Rudo這wicach imienia gen.dyw. Kazimierza Gilarskiego oraz sztandaru, w mediach oraz na innych stronach.
POD24.pl
Ekspresjaroslawski.pl
Dowództwo Garnizonu Warszawa
14 dywizjon artylerii samobie積ej w Jaros豉wiu

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Top of Page