Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoGminne święto polonów w Roźwienicy
 Miesiąc sierpień od lat nierozerwanie wiąże się z organizowanymi w naszej Gminie dożynkami, które są okazją do podziękowania za plony całorocznej pracy rolników oraz złożenie na ich ręce podziękowań i słów uznania.
Tegoroczne Gminne Dożynki odbyły się w Roźwienicy. Stolica Gminy po raz kolejny gościła rolników i mieszkańców, po tym jak dożynkowa kolejka zatoczyła koło przez wszystkie miejscowości Gminy. O historii Gminnych Dożynek mówił Tomasz Kotliński, Wójt Gminy Roźwienica, przypominając że pierwsze wydarzenie tego typu odbyło się 12 lat temu i połączone było z Dożynkami Powiatowymi.

Wójt zwracał także uwagę, że święto plonów to czas, w którym wszyscy dziękujemy rolnikom za ich trud włożony w niełatwą, często mozolną pracę na roli. T. Kotliński zwracał także uwagę, że podziękowania należą się wszystkim osobom działającym w branży okołorolniczej, którzy często pomagają i wspierają rolników. Gospodarz Gminy zauważył, że choć tegoroczne susze i ulewy przeszkadzały w zbiorach i obniżały jakość zbóż, to dla naszego regionu był to niezły rok z zadowalającymi plonami.

Wójt dziękował także organizatorom, którzy przez lata przygotowali Gminne Dożynki w poszczególnych miejscowościach. Podkreślał, że były to piękne i wyjątkowe uroczystości.
Rolnikom dziękowali także przedstawiciele władz państwowych: Poseł Mieczysław Kasprzak oraz Senator Mieczysław Golba.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Mirosław Mateja, proboszcz parafii w Rudołowicach, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Masłyk proboszcz parafii w Pełnatyczach. W nabożeństwie uczestniczyli także proboszczowie pozostałych parafii z terenu Gminy: ks. Jacek Dżoń, proboszcz parafii w Tyniowicach oraz ks. Wiesław Sztucki, proboszcz parafii Węgierka.

W dalszej części obrzędu dożynkowego starostowie dożynek: Agnieszka Ziobrowska i Artur Michałowski przekazali symboliczny bochen chleba Wójtowi, który obiecał dzielić go sprawiedliwie między poszczególne miejscowości Gminy.

Organizatorzy Dożynek nie zapomnieli także o wieloletnim gospodarzu miejscowości Roźwienica – Sołtysie Stanisławie Małce, który odszedł w lutym tego roku, pamiętając o jego życzliwości i zaangażowaniu w życie miejscowości.

Trdycyjnie na dożynkach zabraknąć nie mogło także prezentacji przygotowanych przez poszczególne sołectwa wieńców. Na amatorów lokalnych pyszności czekały stoły zastawione przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich pysznościami. Na uczestników czekały także konkursy i zabawy, ubarwiane doskonałymi żartami prowadzącego Krzysztofa Sasa.

Na scenie dożynek wystąpił doskonale znany roźwienickiej publiczności, Zespół Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic, a także Kapela TA JOJ z Przemyśla oraz dzieci ze Społecznej Szkoły w Cząstkowicach. Wieczorem zgromadzeni obejrzeć mogli pokaz teatru ognia przygotowany przez zespół Arche. Na zakończenie Dożynek odbyła się zabawa taneczna, na której mieszkańcy i rolnicy bawili się do białego rana.

Wśród gości uroczystości (poza wymienionymi wcześniej) znaleźli się m.in.: Józef Szkoła, wicestarosta jarosławski; Adam Sawa, Radny Rady Powiatu Jarosławskiego; radni Rady Gminy Roźwienica na czele z Przewodniczącym Zbigniewem Lizakiem; Sołtysi poszczególnych miejscowości na czele z Agatą Żurawską z Roźwienicy; przedstawiciele Urzędu Gminy w Roźwienicy na czele z Franciszkiem Liszką, Sekretarzem Urzędu; Dyrektorzy szkół z terenu Gminy, a także przedstawiciele służb mundurowych, instytucji; rolnicy i mieszkańcy Gminy.

Dożynki spędzone w przyjaznej atmosferze i przy pięknej pogodzie dały nadzieję, na kolejny dobry rok w rolnictwie. A następna tego typu impreza już za rok.

>>Fotorelacja<<

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page