Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 videoGminne 鈍i皻o polon闚 w Ro德ienicy
 Miesi帷 sierpie od lat nierozerwanie wi捫e si z organizowanymi w naszej Gminie do篡nkami, które s okazj do podzi瘯owania za plony ca這rocznej pracy rolników oraz z這瞠nie na ich r璚e podzi瘯owa i sów uznania.
Tegoroczne Gminne Do篡nki odby造 si w Ro德ienicy. Stolica Gminy po raz kolejny go軼i豉 rolników i mieszka鎍ów, po tym jak do篡nkowa kolejka zatoczy豉 ko這 przez wszystkie miejscowo軼i Gminy. O historii Gminnych Do篡nek mówi Tomasz Kotli雟ki, Wójt Gminy Ro德ienica, przypominaj帷 瞠 pierwsze wydarzenie tego typu odby這 si 12 lat temu i po陰czone by這 z Do篡nkami Powiatowymi.

Wójt zwraca tak瞠 uwag, 瞠 鈍i皻o plonów to czas, w którym wszyscy dzi瘯ujemy rolnikom za ich trud w這穎ny w nie豉tw, cz瘰to mozoln prac na roli. T. Kotli雟ki zwraca tak瞠 uwag, 瞠 podzi瘯owania nale膨 si wszystkim osobom dzia豉j帷ym w bran篡 oko這rolniczej, którzy cz瘰to pomagaj i wspieraj rolników. Gospodarz Gminy zauwa篡, 瞠 cho tegoroczne susze i ulewy przeszkadza造 w zbiorach i obni瘸造 jako嗆 zbó, to dla naszego regionu by to niez造 rok z zadowalaj帷ymi plonami.

Wójt dzi瘯owa tak瞠 organizatorom, którzy przez lata przygotowali Gminne Do篡nki w poszczególnych miejscowo軼iach. Podkre郵a, 瞠 by造 to pi瘯ne i wyj徠kowe uroczysto軼i.
Rolnikom dzi瘯owali tak瞠 przedstawiciele w豉dz pa雟twowych: Pose Mieczys豉w Kasprzak oraz Senator Mieczys豉w Golba.

Tradycyjnie do篡nki rozpocz窸a Msza 鈍., której przewodniczy ks. Miros豉w Mateja, proboszcz parafii w Rudo這wicach, a homili wyg這si ks. Krzysztof Mas造k proboszcz parafii w Pe軟atyczach. W nabo瞠雟twie uczestniczyli tak瞠 proboszczowie pozosta造ch parafii z terenu Gminy: ks. Jacek D穎, proboszcz parafii w Tyniowicach oraz ks. Wies豉w Sztucki, proboszcz parafii W璕ierka.

W dalszej cz窷ci obrz璠u do篡nkowego starostowie do篡nek: Agnieszka Ziobrowska i Artur Micha這wski przekazali symboliczny bochen chleba Wójtowi, który obieca dzieli go sprawiedliwie mi璠zy poszczególne miejscowo軼i Gminy.

Organizatorzy Do篡nek nie zapomnieli tak瞠 o wieloletnim gospodarzu miejscowo軼i Ro德ienica – So速ysie Stanis豉wie Ma販e, który odszed w lutym tego roku, pami皻aj帷 o jego 篡czliwo軼i i zaanga穎waniu w 篡cie miejscowo軼i.

Trdycyjnie na do篡nkach zabrakn望 nie mog這 tak瞠 prezentacji przygotowanych przez poszczególne so貫ctwa wie鎍ów. Na amatorów lokalnych pyszno軼i czeka造 sto造 zastawione przygotowanymi przez Ko豉 Gospody Wiejskich pyszno軼iami. Na uczestników czeka造 tak瞠 konkursy i zabawy, ubarwiane doskona造mi 瘸rtami prowadz帷ego Krzysztofa Sasa.

Na scenie do篡nek wyst徙i doskonale znany ro德ienickiej publiczno軼i, Zespó Pie郾i i Ta鎍a „Familia” z Rudo這wic, a tak瞠 Kapela TA JOJ z Przemy郵a oraz dzieci ze Spo貫cznej Szko造 w Cz御tkowicach. Wieczorem zgromadzeni obejrze mogli pokaz teatru ognia przygotowany przez zespó Arche. Na zako鎍zenie Do篡nek odby豉 si zabawa taneczna, na której mieszka鎍y i rolnicy bawili si do bia貫go rana.

W鈔ód go軼i uroczysto軼i (poza wymienionymi wcze郾iej) znale幢i si m.in.: Józef Szko豉, wicestarosta jaros豉wski; Adam Sawa, Radny Rady Powiatu Jaros豉wskiego; radni Rady Gminy Ro德ienica na czele z Przewodnicz帷ym Zbigniewem Lizakiem; So速ysi poszczególnych miejscowo軼i na czele z Agat 真rawsk z Ro德ienicy; przedstawiciele Urz璠u Gminy w Ro德ienicy na czele z Franciszkiem Liszk, Sekretarzem Urz璠u; Dyrektorzy szkó z terenu Gminy, a tak瞠 przedstawiciele s逝瘺 mundurowych, instytucji; rolnicy i mieszka鎍y Gminy.

Do篡nki sp璠zone w przyjaznej atmosferze i przy pi瘯nej pogodzie da造 nadziej, na kolejny dobry rok w rolnictwie. A nast瘼na tego typu impreza ju za rok.

>>Fotorelacja<<

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Odwiedza nas 1 go嗆
Top of Page