Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoII edycja Ścieżki Hoculskiej w Chorzowie
 Przygotowania do organizacji zawodów trwały ponad 2 miesiące. Prace rozpoczęły się od wytyczenia toru przeszkód, a następnie oczyszczenia terenu z krzaków, zarośli i wysokich traw. Następnie ciężkim sprzętem budowlanym zniwelowano plac pod ustawienie sceny i podłogi.


Wybudowano drugą stajnię polową na 20 stanowisk. Postawiono kilka słupów betonowych, na których zamontowano oświetlenie uliczne, oraz zamontowano złącze do poboru energii elektrycznej. Przywieziono scenę, która została złożona na wcześniej przygotowanym miejscu oraz namioty i podłogę. W tych wszystkich pracach w znacznej mierze dh Bogdanowi pomagali chorzowscy strażacy i Gmina Roźwienica. W dniach 14 – 15 lipca 2018 r. na terenie przysiółka Śmidowa w Chorzowie została zorganizowana II Edycja Ścieżki Huculskiej.

Na zawody przyjechało 51 koni z terenu całego kraju. Organizatorami byli Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie i Stadnina Koni Huculskich druha Bogdana Malca z Chorzowa. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. Podczas dwudniowej imprezy, pomimo niesprzyjającej pogody odbyła się m.in.: ocena płytowa koni rasy huculskiej, zawody tzw. ścieżki huculskiej, które były eliminacją do Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej, a także próba dzielności i konkurs zaprzęgów parokonnych.

Bardzo dobrze w zawodach wystartował Klaudiusz Malec syn druha Bogdana na koniu „Czajka” w kategorii Eliminacje do Mistrzostw Polski, zajmując drugie miejsce. W sobotni wieczór została zorganizowana plenerowa zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Dla właścicieli najlepszych koni zostały ufundowane puchary i nagrody przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie. Impreza ta była doskonałą okazją by zobaczyć piękne konie i porozmawiać o nich z hodowcami. Na podobną imprezę organizatorzy zapraszają 7 września 2018 r. na ŚMIDOWĘ do Chorzowa.

Nad bezpieczeństwem zawodników, a także widzów czuwały służby Pogotowia Ratunkowego i miejscowej Jednostki Operacyjno – Technicznej OSP.

>>GALERIA<<

Tekst, zdjęcia
Jan Paszczyński
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page