Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoSzkolenie z doposażonego sprzętu
 W związku z doposażeniem jednostek OSP z terenu gminy w specjalistyczny sprzęt ratownictwa medycznego (defibrylatory, torby medyczne wraz z tlenoterapią, opatrunki hydrożelowe, deski ortopedyczne) zakupionego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w budynku starej szkoły w Roźwienicy w ostatni piątek 20 lipca 2018 r. odbyło się szkolenie dla członków OSP z zakresu praktycznego zastosowania otrzymanego wyposażenia.

Szkolenie zorganizowane przez Komendanta Gminnego Druha Dariusza Olejarskiego przeprowadził ratownik medyczny na co dzień wchodzący w skład zespołu ratowniczego karetki ratunkowej. W czasie szkolenia omówiona została zawartość torby medycznej PSP R1 oraz zaprezentowano i omówiono podstawowe techniki postępowania w początkowej fazie zdarzenia. Praktycznie przećwiczono różne metody przenoszenia i zabezpieczania poszkodowanego na desce ratowniczej.

W dalszej części szkolenia Prowadzący omówił zasady bezpieczeństwa przy zastosowaniu defibrylatorów AED, zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwo porażenia prądem ratowników w przypadku używania defibrylatora w momencie gdy osoba ratowana i ratownicy znajdują się np. w wysokiej mokrej trawie. Na koniec trwającego ponad dwie godziny spotkania uczestnicy potwierdzili celowość takich szkoleń, które mimo iż w żaden sposób nie mogą zastąpić specjalistycznych szkoleń KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc) mogą okazać się pomocne w trakcie działań gdzie znajomość zawartości i podstawowej obsługi sprzętu będącego w dyspozycji jednostki przez wszystkich członków zastępu udającego się do zdarzenia może wpłynąć na szybkość udzielenia kwalifikowanej pomocy przez członka zastępu po ukończonym kursie KPP.

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page