Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoSzkolenie z doposażonego sprzętu
 W związku z doposażeniem jednostek OSP z terenu gminy w specjalistyczny sprzęt ratownictwa medycznego (defibrylatory, torby medyczne wraz z tlenoterapią, opatrunki hydrożelowe, deski ortopedyczne) zakupionego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w budynku starej szkoły w Roźwienicy w ostatni piątek 20 lipca 2018 r. odbyło się szkolenie dla członków OSP z zakresu praktycznego zastosowania otrzymanego wyposażenia.

Szkolenie zorganizowane przez Komendanta Gminnego Druha Dariusza Olejarskiego przeprowadził ratownik medyczny na co dzień wchodzący w skład zespołu ratowniczego karetki ratunkowej. W czasie szkolenia omówiona została zawartość torby medycznej PSP R1 oraz zaprezentowano i omówiono podstawowe techniki postępowania w początkowej fazie zdarzenia. Praktycznie przećwiczono różne metody przenoszenia i zabezpieczania poszkodowanego na desce ratowniczej.

W dalszej części szkolenia Prowadzący omówił zasady bezpieczeństwa przy zastosowaniu defibrylatorów AED, zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwo porażenia prądem ratowników w przypadku używania defibrylatora w momencie gdy osoba ratowana i ratownicy znajdują się np. w wysokiej mokrej trawie. Na koniec trwającego ponad dwie godziny spotkania uczestnicy potwierdzili celowość takich szkoleń, które mimo iż w żaden sposób nie mogą zastąpić specjalistycznych szkoleń KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc) mogą okazać się pomocne w trakcie działań gdzie znajomość zawartości i podstawowej obsługi sprzętu będącego w dyspozycji jednostki przez wszystkich członków zastępu udającego się do zdarzenia może wpłynąć na szybkość udzielenia kwalifikowanej pomocy przez członka zastępu po ukończonym kursie KPP.

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page