Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezp豉tna pomoc prawna
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 video"Nasza Gmina to atrakcyjne miejsce do 篡cia"
 Decyduj帷 si na wybór miejsca do 篡cia rozpatrujemy kilka najwa積iejszych aspektów zwi您anych z atrakcyjno軼i terenu, na którym mo瞠my si osiedli. Wa積e jest, aby鄉y mogli wygodnie dojecha do najwa積iejszych o鈔odków, takich jak miejsce pracy, ulubione sklepy czy w瞛造 pozwalaj帷e na szybkie dotarcie do du篡ch miast. Zwracamy tak瞠 uwag na dost瘼n infrastruktur, zarówno techniczn, jak i dost瘼 do szkó, lekarzy czy urz璠u. Niezwykle wa積e jest tak瞠, aby okolica pozwala豉 na spokojne 篡cie i odpoczynek po pracy.


I cho na co dzie tego nie zauwa瘸my, takim atrakcyjnym i zapewniaj帷ym odpowiedni komfort i wygod miejscem sta豉 si Gmina Ro德ienica. Poszczególne miejscowo軼i naszej Gminy oferuj dobrej jako軼i drogi dojazdowe, które w coraz wi瘯szym stopniu wyposa瘸ne s w o鈍ietlenie czy chodniki. Od lat korzysta mo瞠my z sieci wodoci庵owej oraz kanalizacji, która dla nas jest norm, a dla wielu innych mieszka鎍ów naszego powiatu ci庵le oczekiwanym planem na przysz這嗆.

Oczywi軼ie, aby gminne sieci zapewnia造 mieszka鎍om odpowiednie funkcjonowanie, nie powodowa造 problemów i nad捫a造 za rosn帷ym budownictwem, W豉dze Gminy k豉d nacisk na regularne modernizacje i rozbudowy infrastruktury. Wodoci庵i i kanalizacja jest na bie膨co rozbudowywana, dzi瘯i czemu inwestorzy buduj帷y swoje domy mog liczy na szybkie podpi璚ie budynku do sieci. Co wa積e dla rozwoju poszczególnych miejscowo軼i, samorz康 stara si o uporz康kowanie stanu prawnego i odpowiednie prowadzenie polityki agralnej. Wiele miejscowo軼i gminy przesz這 ju scalenia gruntów, gmina stara si tak瞠 dba o obj璚ie najwa積iejszych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który u豉twia uzyskiwanie dokumentów niezb璠nych do rozpocz璚ia budowy i pomaga w okre郵eniu, jak w przysz這軼i wykorzystywany b璠zie teren le膨cy w okolicach naszego domu.

Tereny Gminy Ro德ienica s równie atrakcyjne pod wzgl璠em samego po這瞠nia. Pó軟ocne tereny Gminy, jak cho熲y miejscowo嗆 Ro德ienica czy Mokra s terenami typowo podmiejskimi, które stanowi doskona陰 alternatyw dla zamieszkania w Jaros豉wiu, czy jego najbli窺zych okolicach. Dzi瘯i drodze wojewódzkiej nr 880, która zosta豉 niedawno zmodernizowana, szybki dojazd do miasta maj tak瞠 pozosta貫 miejscowo軼i Gminy, a dojazd do le膨cego na granicy gminy w瞛豉 autostrady A4 zajmuje nie wi璚ej ni 20 min. Nawet dla mieszka鎍ów najdalszych cz窷ci Gminy.

Osoby, które nad podmiejskie po這瞠nie ceni sobie walory przyrodnicze i pi瘯ne po這瞠nie, wybra mog – po這zon najbardziej na po逝dnie – Wol W璕iersk, która urzeka swym po這瞠niem i pogurkowanych krajobrazem. Miejscowo嗆 ta jest tak瞠 bram do zwiedzania Bieszczad, w które równie 豉two dojecha.

Niewielkie odleg這軼i od wi瘯szych o鈔odków, walory krajobrazowe by造by niczym, gdyby nie dost瘼no嗆 dzia貫k budowlanych, w鈔ód których 豉two wybra odpowiednie miejsce do osiedlenia si.

Dzi瘯i przemy郵anym dzia豉niom W豉dz Gminy jej teren to tak瞠 miejsce zapewniaj帷e dost瘼 do edukacji na wysokim poziomie. W wi瘯szo軼i miejscowo軼i dzia豉j szko造, które stanowi swoiste centra lokalnego 篡cia. Opiek nad najm這dszymi mieszka鎍ami zapewniaj przedszkola, w tym 10-godzinne przedszkole opieku鎍ze w Bystrowicach, które umo磧iwia m這dym rodzicom kontynuowanie pracy zawodowej i 陰czenie jej z wychowywaniem potomstwa. Nasze szko造 zapewniaj nie tylko baz edukacyjn na wysokim poziomie, oferuj tak瞠 ciekaw i nowoczesn ofert edukacyjn, której poziom nie ust瘼uje placówkom dzia豉j帷ym w mie軼ie. Dzi瘯i temu rodzice maj pewno嗆, 瞠 odpowiednio dbaj o rozwój swoich pociech i zapewniaj im doskona造 start w 篡cie.

Na terenie Gminy funkcjonuje tak瞠 wiele organizacji dbaj帷ych o aktywno嗆 篡cia mieszka鎍ów. Poza Ko豉mi Gospody Wiejskich oraz Ochotniczymi Stra瘸mi Po瘸rnymi mamy Stowarzyszenia oraz Gminn Bibliotek. W poszczególnych miejscowo軼iach funkcjonuj tak瞠 zak豉dy opieki lekarskiej, punkty handlowe oraz us逝gowe. S這wem wszystko, czego mieszka鎍y potrzebuj do spokojnego i komfortowego 篡cia.

Odpowiednie dzia豉nia i planowanie najwa積iejszych kierunków rozwoju Gminy umo磧iwia systematyczne podnoszenie jako軼i 篡cia jej mieszka鎍ów. Zmieniaj si poszczególne miejscowo軼i oraz otoczenie budynków u篡teczno軼i publicznej. Gmina staje si atrakcyjnym i dobrym miejscem do 篡cia. Potwierdza to rosn帷a liczba nowobudowanych domów i osiedlanie si na naszym terenie nowych mieszka鎍ów. Ich decyzje najlepiej 鈍iadcz o tym, 瞠 nasza ma豉 ojczyzna zmienia si w odpowiednim kierunku i oferuje lepsze miejsce do 篡cia ni inne cz窷ci naszego powiatu.

  

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Top of Page