Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoSpecjaliści z Orlenu szukają gazu
 Na terenie Bystrowic powstaje wiertnia spółki Orlen Upstream, która zajmuje się poszukiwaniami złóż gazu. Jest to związane z pracami poszukiwawczymi prowadzonymi od pewnego czasu na naszym terenie. Gmina Roźwienica leży bowiem w obszarze koncesji Siennów-Rokietnica, która określa tereny potencjalnego występowania opłacalnych do eksploatacji złóż gazu.

W maju i czerwcu trwała budowa placu wiertniczego wraz z drogami dojazdowymi, niedługo na terenie położonym w polach w okolicy miejscowości Bystrowice stanie urządzenie wiertnicze. Pozwoli ono specjalistom Orlenu na pobranie próbek z głębokości ponad 2 km. Materiały będą następnie analizowane, co ma dać odpowiedzi na pytania dotyczące występowania na tym terenie złóż gazu, a także określenia ilości tych złóż.

Jak podkreślają specjaliści zajmujący się poszukiwaniem gazu ,jest to wieloletni proces. Jednym z jego pierwszych etapów, jest dokonanie odwiertów, takich jaki rozpocznie się niedługo na terenie Bystrowic.

Praca urządzenia planowana jest na miesiące od lipca do października br. Później nastąpi analiza pobranych próbek oraz ocena wyników tych analiz. Dopiero później podejmowane będą decyzje dotyczące ewentualnego wykorzystania złoża.

Nie znaczy to jednak, że Gmina nie zyska nic na samej obecności specjalistów dokonujących odwiertu. Spółka zobowiązała się nie tylko do wykonania drogi dojazdowej do powstającej wiertni. Pomaga także w wykonaniu boiska sportowego na terenie Bystrowic. Korzyści może być jeszcze więcej, jeśli spółka podejmie decyzję o eksploatacji ewentualnych złóż. Wtedy zyski czerpane z wydobycia gazu w części przekazywane są także samorządom, na terenie których znajdują się instalacje wydobywania gazu.
Obecność służb poszukujących gazu na naszym terenie nie jest niczym nowym. Specjaliści co jakiś czas dokonują prac mających na celu znalezienie pokładów surowca, który wydobywany jest m.in. na terenie sąsiedniej Gminy Rokietnica.
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page