Menu G堯wne
Strona Startowa
Wydarzenia
Og這szenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Wa積e telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materia造 OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Gmina Ro德ienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
So貫ctwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludno嗆 gminy
Organizacje pozarz康owe
Urz康 Gminy
W豉dze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i O鈍iata
Kultura
Szko造
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzy瞠 Rudo這wic

Pisz o nas

Materia造 video安i皻o Miodu i Piknik Rodzinny 2018
 Niedziela pe軟a u鄉iechu i dobrej zabawy czeka豉 na mieszka鎍ów Gminy Ro德ienica, którzy zdecydowali si przyj嗆 na stadion sportowy w Ro德ienicy. Tutaj odby豉 si kolejna edycja imprezy zorganizowanej przez Wójta Gminy Ro德ienica, Tomasza Kotli雟kiego; Spo貫czno嗆 Szko造 Podstawowej im. Orl徠 Lwowskich w Ro德ienicy oraz Regionalny Zwi您ek Pszczelarski w Jaros豉wiu. Jak co roku ro德ienicki piknik rodzinny po陰czony by z Regionalnym 安i皻em Miodu.
Podczas niedzielnego (17 czerwca) popo逝dnia na mieszka鎍ów czeka造 liczne atrakcje. Na scenie wyst徙i造 dzieci z Publicznego Przedszkola w Ro德ienicy oraz jako coroczni go軼ie – uczniowie z jaros豉wskich szkó podstawowych. W ich wykonaniu mo積a by這 zobaczy piosenki, ta鎍e i inscenizacje. Ponadto na najm這dszych czeka這 weso貫 miasteczko ze zje盥瘸lniami, karuzel. Ch皻ni mogli przejecha si na kucyku oraz wzi望 udzia w zabawach i konkursach o tematyce pszczelarskiej. Jedn z ch皻nie odwiedzanych atrakcji by豉 tak瞠 loteria fantowa, w której gówn nagrod by rower miejski.

Podczas imprezy podziwia mo積a by這 tak瞠 wyroby pszczelarskie, posmakowa produkowanego na terenie naszej Gminy wina, czy skosztowa wypieków przygotowanych przez gospodynie.

Przed popo逝dniow, otwart cz窷ci imprezy odby造 si uroczysto軼i zwi您ane z pszczelarskim 鈍i皻em. Rozpocz窸a j Msza 鈍., któr odprawi bp Edward Bia這g這wski wraz z proboszczem parafii w Rudo這wicach ks. Miros豉w Matyja. Ks. Biskup w homilii porówna rodzin pszczel do rodziny ludzkiej, podkre郵a jednocze郾ie lecznicze i od篡wcze walory produktów wytworzonych przez trud pracy tych ma造ch owadów.

Po nabo瞠雟twie pszczelarze przenie郵i si do budynku szko造 w Ro德ienicy, gdzie odby造 si warsztaty dotycz帷e wa積ych kwestii zwi您anych z pszczelarskim fachem.

Niedzielne uroczysto軼i, dzi瘯i sprzyjaj帷ej pogodzie i doskona貫j atmosferze sprawi造, 瞠 ka盥y, kto zdecydowa si uczestniczy w tegorocznym 安i璚ie Miodu i Rodzinnym Festynie sp璠zi mile czas. A trudno uwierzy, 瞠 kolejne pszczelarskie 鈍i皻o ju za nami. Na nast瘼ne poczeka trzeba do przysz貫go roku.

>>GALERIA<<

 
Za豉tw swoj sprawKontakt
Gmina Ro德ienica
Ro德ienica 1
37 - 565 Ro德ienica
pow. jaros豉wski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urz璠u Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Go軼imy
Odwiedza nas 3 go軼i
Top of Page