Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Petycje
Koordynator dostępności
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoW urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem
 Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Gminy w Roźwienicy wprowadza możliwość uiszczenia płatności na zasadach bezgotówkowych. Od niedawna aby opłacić podatek, rachunek za odbiór odpadów komunalnych czy inne opłaty w Urzędzie wystarczy telefon z aplikacją banku.


Bezgotówkowe płatności możliwe są dzięki wprowadzeniu w Urzędzie Gminy w Roźwienicy Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.
– Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do realizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową programu, aby umożliwić naszym mieszkańcom szybkie i wygodne dokonywanie płatności, za pomocą kart płatniczych, a także aplikacji dostępnych na telefony komórkowe. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzimy od płatności gotówką, na rzecz nowocześniejszych i bardziej wygodnych form bezgotówkowych. Często zdarza się, że mieszkańcy nie noszą przy sobie dużych sum gotówki. Dzięki usłudze WebPOS Paybynet mogą dokonać opłat wygodnie, telefonem. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i unowocześniać Urząd – mówi Tomasz Kotliński, Wójt Gminy Roźwienica.

Usługa WebPOS Paybynet to obsługa wpłat telefonem bezpośrednio na stanowiskach w poszczególnych referatach Urzędu. Co ważne jest ona bezkosztowa zarówno dla Gminy, jak i dla osoby dokonującej płatności.

Płatności telefonem to nie jedyna forma bezgotówkowych rozliczeń między mieszkańcem a Urzędem. Dzięki zastosowaniu terminala POS w kasie Urzędu płacić możemy za pomocą karty płatniczej. Jest to również część Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej realizowanego z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju przy współpracy z KIR.

Co ciekawe w przypadku płatności telefonem, jest ona realizowana bezpośrednio z rachunku bankowego Płatnika na rachunek bankowy Urzędu. Aby dokonywanie płatności było jak najbardziej wygodne, usługę uruchomić można z każdego stanowiska pracowników merytorycznych Urzędu. Do uruchomienia płatności niezbędny jest jedynie komputer z dostępem do internetu, który jest standardowo wykorzystywany przez pracownika Urzędu. Dzięki temu załatwimy sprawę w jednym miejscu, bez konieczności udawania się do kasy.

Stanowiska, które przyjmowały będą "telefoniczną" formę płatności oznaczone będą odpowiednimi materiałami z logo "Tutaj zapłacisz telefonem".

Program bezgotówkowych płatności za pomocą telefonu ma jednak swoje ograniczenia. W pierwszej kolejności, z jego działania skorzystać będą mogli klienci posiadający aplikacje niektórych banków (Banku Pekao S.A., Banku PKO BP oraz ING).

Jak płatność telefonem będzie wyglądała w praktyce? Pracownik Urzędu w specjalnym panelu WebPOS Paybynet wprowadzi kwotę płatności i numer telefonu (lub kod blik) podany przez Płatnika. Płatnik po otwarciu aplikacji mobilnej Banku zobaczy oczekującą na zatwierdzenie gotową płatność. Jeśli Płatnik zatwierdzi płatność, informacja o uiszczeniu opłaty pojawi się natychmiast w systemie i będzie widoczna dla pracownika Urzędu. 

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page