Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoGminne Dożynki Chorzów 2017
Zgodnie z wielowiekową tradycją okres żniw kończy obrzęd dożynek, poprzez które dziękujemy za urodzaj i obfitość plonów. Co roku na terenie Gminy Roźwienica organizowane są Gminne Dożynki, w których uczestniczą rolnicy i mieszkańcy ze wszystkich miejscowości Gminy. Gospodarzem uroczystości w każdym roku jest inna miejscowość. Tegoroczne obchody Święta Plonów miały miejsce w niedzielę, 20 sierpnia w Chorzowie. Rozpoczęła je Msza św. dziękczynna odprawiona w kościele pw. Zwiastowania NMP w Chorzowie. Modlitwę prowadzili księża: ks. Jacek Dżoń, proboszcz parafii w Tyniowicach; ks. Krzysztof Masłyk, proboszcz parafii w Pełnatyczach, a także pochodzący z Chorzowa ks. Robert Płachta. Homilię wygłosił ks. Wiesław Sztucki, proboszcz parafii w Węgierce.

Po Mszy św. i poświęceniu wieńców dożynkowych barwny korowód przemaszerował na teren boiska sportowego w Chorzowie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Przybyłych przywitał Wójt Tomasz Kotliński, podkreślając jak ważna i trudna jest praca rolników. Wójt dziękował im za wysiłek i poświęcenie, dzięki któremu my wszyscy mamy chleb powszedni.

W tradycyjnym dożynkowym obrzędzie starostowie dożynek: Pani Elżbieta Folta oraz Pan Wacław Szkoła przekazali Wójtowi symboliczny bochen chleba, którym poczęstowali wszystkich przybyłych, symbolizując w ten sposób równy i sprawiedliwy podział zasobów Gminy.
Rolnikom za ich pracę i trud dziękowali także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm RP i szef podkarpackich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego; Marian Szczepański, członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Mariusz Tolak, wicedyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie.

Całość uroczystości poprowadził Krzysztof Sas, sołtys Tyniowic, który zaprosił zebranych do kosztowania pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Podczas Dożynek nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie pojawili się zarówno młodzi, jak i doświadczeni artyści m.in.: Zespół "Biedronki" z Rudołowic; Zespół "Bystrolinki" z Bystrowic; Zespół Pieśni i Tańca "Familia" z Rudołowic.

Licznie zgromadzona publiczność, której nie straszna była kapryśna pogoda, obejrzała także pokaz gaszenia pożaru w stylu retro, w którym użyto tradycyjnej konnej sikawki, czy pokaz sztucznych ogni. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Święto plonów przyciągnęło do Chorzowa wiele osób. Poza rolnikami byli to m.in. sołtysi i radni Rady Gminy Roźwienica, dyrektorzy poszczególnych szkół, przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy.


Fotorelacja z Gminnych Dożynek - Chorzów 2017.
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
Top of Page