Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoGminne Dożynki Chorzów 2017
Zgodnie z wielowiekową tradycją okres żniw kończy obrzęd dożynek, poprzez które dziękujemy za urodzaj i obfitość plonów. Co roku na terenie Gminy Roźwienica organizowane są Gminne Dożynki, w których uczestniczą rolnicy i mieszkańcy ze wszystkich miejscowości Gminy. Gospodarzem uroczystości w każdym roku jest inna miejscowość. Tegoroczne obchody Święta Plonów miały miejsce w niedzielę, 20 sierpnia w Chorzowie. Rozpoczęła je Msza św. dziękczynna odprawiona w kościele pw. Zwiastowania NMP w Chorzowie. Modlitwę prowadzili księża: ks. Jacek Dżoń, proboszcz parafii w Tyniowicach; ks. Krzysztof Masłyk, proboszcz parafii w Pełnatyczach, a także pochodzący z Chorzowa ks. Robert Płachta. Homilię wygłosił ks. Wiesław Sztucki, proboszcz parafii w Węgierce.

Po Mszy św. i poświęceniu wieńców dożynkowych barwny korowód przemaszerował na teren boiska sportowego w Chorzowie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Przybyłych przywitał Wójt Tomasz Kotliński, podkreślając jak ważna i trudna jest praca rolników. Wójt dziękował im za wysiłek i poświęcenie, dzięki któremu my wszyscy mamy chleb powszedni.

W tradycyjnym dożynkowym obrzędzie starostowie dożynek: Pani Elżbieta Folta oraz Pan Wacław Szkoła przekazali Wójtowi symboliczny bochen chleba, którym poczęstowali wszystkich przybyłych, symbolizując w ten sposób równy i sprawiedliwy podział zasobów Gminy.
Rolnikom za ich pracę i trud dziękowali także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm RP i szef podkarpackich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego; Marian Szczepański, członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Mariusz Tolak, wicedyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie.

Całość uroczystości poprowadził Krzysztof Sas, sołtys Tyniowic, który zaprosił zebranych do kosztowania pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Podczas Dożynek nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie pojawili się zarówno młodzi, jak i doświadczeni artyści m.in.: Zespół "Biedronki" z Rudołowic; Zespół "Bystrolinki" z Bystrowic; Zespół Pieśni i Tańca "Familia" z Rudołowic.

Licznie zgromadzona publiczność, której nie straszna była kapryśna pogoda, obejrzała także pokaz gaszenia pożaru w stylu retro, w którym użyto tradycyjnej konnej sikawki, czy pokaz sztucznych ogni. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Święto plonów przyciągnęło do Chorzowa wiele osób. Poza rolnikami byli to m.in. sołtysi i radni Rady Gminy Roźwienica, dyrektorzy poszczególnych szkół, przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy.


Fotorelacja z Gminnych Dożynek - Chorzów 2017.
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page