Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoWspólna Wigilia w Węgierce
 Świąteczny okres w Naszej Gminie to czas spotkań wigilijnych i opłatkowych. Wśród nich znajduje się m.in. tradycyjna już Wigilia organizowana przez społeczność wsi Węgierka.
W tym roku spotkanie miało miejsce w piątek, 18 grudnia, w Wiejskim Domu Kultury w tej miejscowości. Przybyłych gości przywitali gospodarze miejscowości: Sołtys – Pan Artur Baran oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Węgierce – Pani Maria Lizak.
Zebranych w świąteczny nastrój wprowadziła młodzież. Przedstawiając, w części artystycznej, tradycyjne jasełka i zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania.
Najważniejszym momentem spotkania było wspólne dzielenie się opłatkiem, który wcześniej został poświęcony przez Księdza Stanisława Bąka, Proboszcza tutejszej Parafii. Po długich i serdecznych życzeniach Sołtys zaprosił wszystkich na wieczerzę wigilijną.

Podczas spotkania obecny był Wójt Gminy Roźwienica – Tomasz Kotliński. Dziękując organizatorom za podtrzymywanie pięknej wigilijnej tradycji, podkreślał jak ważne w naszym życiu jest odpowiednie przeżywanie szczególnego czasu Świąt Bożego Narodzenia. Wójt zdradził, że do jego świątecznych obowiązków należy m.in. smażenie wigilijnej ryby. Podkreślał także, że organizowane w Węgierce spotkania cieszą się tak dużą frekwencją, że Dom Kultury staje się zbyt ciasny. Dodając, że w przyszłym roku Wigilia będzie mogła się odbyć w nowej hali sportowej.
Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło dobrego jedzenia oraz śpiewanych wspólnie kolęd.

>>GALERIA<<
 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page