Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoMieszkańcy gminy i regionu bawili sie na święcie miodu 14.06.2015r.
 Niedzielę w rodzinnej atmosferze, pełną dobrej zabawy spędzili wszyscy przybyli na Regionalne Święto Pszczelarzy połączona z Piknikiem Rodzinnym. W imprezie, która odbyła się już po raz trzeci w Roźwienicy, uczestniczyli mieszkańcy gminy i powiatu, a także pszczelarze z całego regionu.
Przybyli na miodowe święto mieli okazję obejrzeć występy małych artystów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Roźwienica. Swoje talenty zaprezentowali także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Familia" z Rudołowic, a także Panie Przedszkolanki, które przedstawiły własną interpretację bajki "Rzepka" Juliana Tuwima.


Wszyscy uczestnicy imprezy mogli także sprawdzić się w konkursach i zabawach. Starsi zajęli się m.in. zbijaniem ramki do ula lub składaniem ula na czas. Młodsi mogli popisać się zdolnościami plastycznymi lub zagrać w grę planszową o pszczelarskiej tematyce.

Dla głodnych wiedzy (i nie tylko) przygotowano liczne stoiska, na których zaprezentowano zarówno produkty z pasiek, jak i sprzęt używany na co dzień w pszczelarstwie. W specjalnym namiocie obejrzeć można było również film pokazujący życie pszczół.
Swoje trofea oraz wyroby z dziczyzny przywieźli członkowie Kół Łowieckich (Ryś z Pruchnika, Ryś z Jarosławia oraz „Hejnał” z Jarosławia). A dzięki wirtualnej strzelnicy, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy myśliwy.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy przygotowały natomiast stoły pełne pyszności cieszących podniebienie.
Część piknikową poprzedziła Msza Św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Roźwienicy. Odprawił ją ks. Bernard Guzy, proboszcz tutejszej parafii, wraz z gościem, Ojcem Eliaszem z Wieliczki, który wygłosił homilię tematem nawiązującą do pszczelarstwa.
Po Mszy Św., w której uczestniczyli m.in. poczty sztandarowe Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu, Koła Pszczelarzy z Przeworska, Koła Pszczelarskiego z Wiązownicy oraz Koła Pszczelarzy z Tuchowa (woj. Małopolskie) głos zabrali Pan Tadeusz Sabat – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, oraz Pan Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm RP.

Następnie, jeszcze przed rozpoczęciem festynu dla mieszkańców, pszczelarze uczestniczyli w panelu szkoleniowym, który odbył się w budynku Zespołu Szkół w Roźwienicy. Prowadzący go Pan Tomasz Kędziora, wykładowca Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli przybliżył zebranym tematykę gospodarki pasiecznej w różnych typach uli od wiosny do jesieni.

Organizatorami Święta Pszczelarskiego oraz Pikniku Rodzinnego byli:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu (reprezentowany w niedzielę przez prezesa Stanisława Koniecznego , a także Tomasza Petrego i pochodzącego z Rudołowic pszczelarza Kazimierza Perenca); Tomasz Kotliński, Wójt Gminy Roźwienica, Społeczność Zespołu Szkół w Roźwienicy, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Roźwienica; a tak że Lokalna Grupa Działania "Z Tradycją w Nowoczesność" Festyn honorowym patronatem objął Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan.

>>GALERIA<<

Wywiad z Panem Tadeuszem Sabat – Prezydentem Polskiego Związku Pszczelarskiego
(materiał pochodzi z zasobów twojatv.info)


Wywiad z przedstawicielami kół łowieckich
(materiał pochodzi z zasobów twojatv.info)


 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page